Temel Sanat Tarihi Eğitimi

Sanat Hakkında Çok Daha Fazlasını Keşfedin

Dünya Sanat Tarihi, geçmişten günümüze kadar sanatın en önemli dönemlerini, eserlerini ve sanatçılarını barındıran bir alandır. Sanat Tarihi döneme ışık tutma ve inceleme açısından sanat ve sanatçı için oldukça önemlidir. Sanatın tüm yönlerine aşina olan ve bilgi birikimini zenginleştiren sanatçı, farklı tarzları ve üslupları çok daha iyi anlayarak kendi özgün sanatını oluşturma konusunda önemli bir adım atabilir. Artı Sanat ve Tasarım Akademisinin sunduğu Temel Sanat Tarihi Eğitimi sayesinde siz de sanatın ilgi çekici yönlerini keyifli bir şekilde keşfedebilirsiniz.

‘’Sanatın serüvenine ışık tutmak ve onu anlamak, gelecekte sizin de bu serüvene yeni bir sayfa eklemenizi sağlar.’’

Geçmişten Günümüze Sanatın Öyküsü

İnsanoğlunun dünya üzerinde yürümeye başladığı ilk günlerden bu yana izleri görebildiğimiz sanat, farklı duyguları ve tarihsel süreçleri anlatmak için değişik teknikler kullanır. Mağara resimlerinden sokak graffitilerine kadar uzanan bu serüven, insanın iç doğasını anlamak ve yorumlamak için harika bir kaynaktır. Artı Sanat ve Tasarım Akademisi, Dünya Sanat Tarihinin geçmişten günümüze kadar olan sürecini sanata ve sanatçıya ilham vererek, kapsamlı bir şekilde inceler. Temel Sanat Tarihi Eğitimi sayesinde sanatı her yönüyle keşfedebilir, bu nefes kesici öyküye ortak olabilirsiniz.

‘’Sanat, insanla birlikte değişen ve gelişen zengin bir kaynaktır.’’

 

Kendi Sanat Anlayışınıza Yön Verin

Sanat Tarihi disiplini, tarihçiler ve edebi çevreler için olduğu kadar, sanatçılar için de son derece önemlidir. Her dönemde kendinden önceki akımlardan ve sanatçılardan beslenen sanat tarihi esinlenmenin, yorumlamanın ve üslubun bir araya geldiği çok kapsamlı bir oluşumdur. Sanatçıların bu zengin içerik hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları, kendi iç dünyalarındaki düşünce ve imgeleri çok daha başarılı ve etkili bir şekilde dışa vurmaları için onları besler. Sanat disiplinleri hakkında detaylı bilgi sahibi olan sanatçı, ustalık dolu teknikleri, sanatçıları ve eserleri inceleyerek bu bilgileri kendi sanat perspektifini ortaya çıkarmak için kullanabilir.

‘’Sanat Tarihi, sanatçıların bilgi birikimleri ve üslupları konusunda büyük bir destekleyicidir.’’

Güzel Sanatlar Fakülteleri İçin Sanat Tarihi

Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülteleri, müfredatlarında ‘’Sanat Tarihi’’ dersine sahiptir. Bu ders sayesinde sanat kavramını ve anlamını öğrenciye aktarmak, prehistorik dönemlerden günümüze kadar sanatın gelişim sürecini incelemek, toplumun sosyal yapısının sanat akımlarına etkisini değerlendirmek gibi pek çok eğitici içerik, öğrencilerin sanat kavramını çok daha kapsamlı bir şekilde ele alabilmelerine yardımcı olur. Artı Sanat ve Tasarım Akademisi, Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlanan öğrencilerin Sanat Tarihi konusunda bilgi temellerini oluşturmayı sağlayarak çok daha verimli bir eğitim hayatının kapılarını aralar.

Temel Sanat Tarihi Eğitiminde Neler Öğrenebilirsiniz?

Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlık için hazırlanan Temel Sanat Tarihi eğitiminde, Lascaux ve Altamira’daki mağara çizimlerinden, gizemli İngiliz sanatçı Banksy’nin sokak çalışmalarına kadar sanatın en önemli ve çarpıcı anları kronolojik olarak incelenir. Ders içeriğinde öğrenciye aktarılan başlıca konular arasında;

 

  • Tarih Öncesi (Prehistorik) ve Mezopotamya Sanatı
  • Antik Yunan ve Roma Sanatı
  • Ortaçağ Sanatı
  • Rönesans Sanatı
  • Sanayi Devrimi Sonrası 18. yy. Sanatı
  • Modern Sanat

 

Gibi geniş kapsamlı konu başlıkları yer alır. Bu eğitim sayesinde Sanat Tarihi hakkındaki bilgi birikiminizi etkili bir şekilde artırabilirsiniz.

 

Öğrenci Çalışmaları (İmgesel,Natürmort ve Canlı Desen Çalışmaları)

Kurs Ücretleri Nasıl ?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Pill Digital